ÚVOD

HISTORIE

DISKUSE

FOTOGALERIE

VIDEO

PRODUKT

PRONÁJEM

KONTAKTY

TOPlist

 

 

 

Naše začátky se datují do sedmdesátých let minulého století,můj otec Fred Šmíd (Fred Flott) tehda pracoval externě pod Pragokoncertem. Jedno léto přijeli na hostování do Československa Francouzští kaskadéři pod vedením G. Legrise který byl průkopníkem kaskadérské show (autorodea).  Mimo jiné vymyslil a uvedl v realitu jízdu autem po dvou kolech. Po velmi úspěšném turné Francouzů. Na kterém se organizačně  podílel i můj otec. Kterého tato práce natolik fascinovala a zároveň viděl do zákulisí , že se rozhodl založit vlastní tým.  V roce 1973 začínají trenningy ve složení  Šmíd,Keller,Kladiva,Běla . Bez větších úspěchu a v témže roce končí.

Po dalších nezdarech a zkouškách přichází na světlo světa nový tým ve složení F.Šmíd, J.Schulz, jako hlavní lídři a spolupracují s nimi jezdci ze všech možných odvětví motoristických sportu. Z kterých se vypracoval perfektně sehraný tým fungující do roku 1981.

V tomto roce jsme byli s činností automobilových kaskadérů donuceni skončit. Neb „Soudruhům“ se zdál tento druh zábavy příliš západní.

Po sametové revoluci si konečně mohu splnit svůj sen. Začínám shánět auta  a lidi na trénink. Je tu rok 1993 a Flott Cascaders Team vyjíždí na své první turné.

Od toho času F.C.T. ušel řádný kus cesty. Zůstaly za námi dva světové a mnoho českých rekordů. Dublovaly jsme v mnoha filmech a různých televizních pořadech.

Náhoda chtěla, že jsem se seznámil s Fabricem Lesieuerem díky kterému jsem navázal spolupráci s francouzskými kaskadéry.  Remy Juliennem a Luise Wolkersem.

Ovšem naší hlavní činnosti jsou live show. Do nich vydávám nejvíce energie jelikož se snažím, aby každé turné bylo osobité a působivé. 16Kw audia jsme doplnily  24-ti tisíci watty čirého světla a 12-ti tisíci watty  světelných efektů.

Pečlivě se připravujeme na každé turné – trénujeme nové věci, měníme a zdokonalujeme naše stroje.

Práce automobilového kaskadéra se dá dělat jen s láskou, je vyvrcholením adrenalinu a umu, přistupovat se k ní musí s respektem a odpovědností.

Byla to srdeční záležitost mého otce,
Je to i moje,
A začíná to být i mého syna.

Každé naše vystoupení končíme skladbou Show Mas Go On.


Alfréd Šmíd koordinátor F.C.T.