START

HISTORIA

FORUM

GALERIA

WIDEO

OFERTA

PRONAJEM

KONTAKT

TOPlist

 

 

 

Nasze początki sięgają lat siedemdziesiątych poprzedniego stulecia. Mój ojciec Fred Šmíd (Fred Flott) pracował w tym czasie dla firmy Pragokoncert . Pewnego lata do Czechosłowacji przyjechała francuska grupa kaskaderów samochodowych, prowadzona przez G. Legrisa, który był prekursorem plenerowych pokazów kaskaderskich tzw. autorodeo. To dzięki genialnej koncepcji Legrisa została wprowadzona efektowna i budząca wielkie emocje wśród publiczności jazda na dwóch kołach. Po bardzo udanej trasie francuscy kaskaderzy i dość dużym rozgłosie, organizacja, z którą był związany mój ojciec również zainteresowała się tym aspektem. Fred był zafascynowany tą pracą, widział i był świadkiem rzeczy, które dzieją się także za kulisami, dlatego też nie mógł długo czekać i sam pod wpływem rodzących się w nim ogromnych emocji założył własny zespół. W 1973 roku rozpoczęli swe treningi w składzie:Šmid, Keller, Kladiva, Běla. Do końca tego roku obyło się niestety bez większych sukcesów i w tym samym roku zakończyli działalność.

Po dalszej serii treningów i prób wyłonił się na światło dzienne nowy, świeży zespół w składzie: F.Šmíd, J. Schulz jako liderzy, oraz rzeszą najlepszych zawodników ze wszystkich rodzajów branży sportów motorowych, z którymi współpracowali. Ten doskonale zintegrowany zespół działał bez przerwy do roku 1981.

Niestety w tym roku byliśmy zmuszeni zakończyć działalność kaskaderską ponieważ „towarzyszom” wydawał się ten rodzaj zabawy zbyt zachodni.

Po aksamitnej rewolucji w Czechosłowacji (1989) mogłem wreszcie spełnić swoje marzenia. Zacząłem szukać samochodów i osób na treningi. Jest rok 1993 i Flott Cascaders Team wyrusza w swoją pierwszą trasę.

Od tego czasu F.C.T. przeszło daleką drogę. Na naszym koncie są liczne czeskie rekordy, a także możemy pochwalić się dwoma światowymi. Ponadto udzielaliśmy się dublersko w wielu filmach i produkcjach telewizyjnych.

Przypadek chciał, że poznałem Fabrica Lesieuer, przez którego nawiązałem współpracę z francuskimi kaskaderami samochodowymi: Remy'm Julienn i Wolkersem Luis.

Naszą główna działalnością jest Live Show. Wkładamy w to największe ilości energii, starając się także uczynić, aby występy były stylowe i imponujące. 16 000 W mocy audio dopełniamy 24 000 W czystego światła i 12 000 W efektów świetlnych.

Precyzyjnie przygotowujemy się do każdego tournee - uczymy się nowych trików, oraz udoskonalamy nasze maszyny.

Pracę kaskadera można podjąć jedynie z miłości, jest ona pokazem umiejętności i dostarcza wiele adrenaliny. Należy do niej podchodzić z należytym szacunkiem i odpowiedzialnością.

To była pasja mojego ojca,
Teraz także i moja,
I zaczyna być pasją mojego syna.

Każdy występ kończymy piosenką „Show Must Go On”

Alfred Šmíd F.C.T Koordynator.